fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Kulasek: Będziemy rozmawiać z Trzaskowskim 

Magdalena Biejat zrobiła najlepszy wynik kobiet ubiegających się o prezydenturę w historii i od 15 lat najlepszy wynik dla Lewicy. Poprzedni kandydaci 5 i 10 lat wstecz mieli wyniki dwukrotnie gorsze. 

Oczywiście, żeby była jasność, przyjmujemy ten wynik bez satysfakcji, ale z drugiej strony to wynik lepszy od poprzednich. Ta kampania przede wszystkim gromadziła tłumy na wiecach. W debatach pokazaliśmy ideowość i lojalność kandydatki, cały program Lewicy był pokazany. 

Dzięki jasnemu programowi wiarygodność kampanii wśród młodych dziewczyn bardzo wzrosła. To jest nowy wzór do naśladowania, a nie jakieś celebrytki. 

Decyzja o poparciu to decyzja Magdaleny Biejat. Jest otwarta na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim i rozmowę o tym, co dziś jest ważne dla lewicowych wyborców. Nie wyobrażam sobie i myślę, że pani Biejat również, aby poprzeć prawicę w drugiej turze. 

Lista spraw ważnych dla ludzi Lewicy w Polsce jest jasna. Mieszkania na tani wynajem, legalna aborcja, związki partnerskie, dobrze płatna praca, świeckie państwo. Będziemy o tym rozmawiać z Trzaskowskim i będziemy mu to przypominać. 

Marcin Kulasek, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz sekretarz generalny Nowej Lewicy  
Radio Olsztyn, 19 maja 2025 r. 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem